Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

Align
alignjustified
Ja vēlaties definēt jaunu aprēķināmo rādītāju, tad paplašiniet attiecīgo dimensiju ( piem. Measures )  un paplašiniet arī Aprēķināmo rādītāju sadaļu. 

 

 

 

 

 

 

Align
alignjustified
Ja vēlaties izveidot jaunu aprēķināmo rādītāju, tad klikšķiniet uz Veidot jaunu ( Define New ), ja vēlaties labot vai izdzēst eksistējošu aprēķināmo rādītāju uzklikšķiniet uz Edit . Ja jūsu lietotāja kontam nav piešķirtas tiesības rediģēt aprēķināmos rādītājus, tad jūs redzēsiet tikai iespēju Parādīt ( Show ) un varēsiet apskatīt tikai jau eksistējošu Aprēķināmo rādītāju  definīcijas un formulas. Kad Jūs definēsiet jaunu vai labosiet eksistējošu aprēķināmo rādītāju, jūs redzēsiet sekojošu logu :

 

 

 

 

 

 

Align
alignjustified

Katram aprēķināmajam rādītājam ir nosaukums ( unikāls dimensijas ietvaros) un aprēķinu formula ( pārējā apmācības daļa mācīs, kā rakstīt aprēķinu formulas ). Turklāt jūs varat norādīt, kā aprēķinātā rādītāja vērtība ir jāformatē ( piemēram, kā skaitlim , decimāldaļai, datumam vai izmantojot noklusējuma formatējamu ) . Labajā sānu joslā, jūs varat ātri izvēlēties citus rādītājus, dimensijas, operācijas vai funkcijas, lai ievietotu tos aprēķina formulā .

Pēc tam, kad esat definējis aprēķināmā rādītāja formulu, spiediet Atjaunot ( Update) lai saglabātu to, vai Izdzēst ( Delete), lai izdzēstu konkrēto aprēķināto rādītāju, Atcelt (Cancel), lai atceltu izmaiņas. 

 Ja aprēķināmā rādītāja formula būs sastādīta nepareizi, ekrānā parādīsies kļūdas paziņojums.
  Nemēģiniet labot Aprēķināmos rādītājus , kas ir sistēmas vai sākotnējā datu importa definēti - to oriģinālā formulas definīcija tiks atjaunota pie nākamā datu importa.  Ja jums nepieciešams labot jau eksistējoša aprēķināmā rādītāja formulu, tad nokopējiet esošo formulu, izveidojiet jaunu aprēķināmo rādītāju ar citu nosaukumu, iekopējiet jūs interesējoša rādītāja formulu un veiciet labojumus.

Ķersimies klāt pie formulu rakstīšanas!  Sekojošie formulu piemēri tiks veidoti uz Pārdošana kuba (Sales cube) dimensijām un rādītājiem.

 

 

 

...

Dimensijas,

...

hierarhijas, līmeņi un rādītāju nosaukumi

Align
alignjustified

Kad rakstīsiet formulas jums būs jāizmanto dimensijas, dimensiju hierarhijas, hierarhiju līmeņi un citi eksistējošu dimensiju rādītāji. MDX vaicājumu valodā visi nosaukumi tiek likti kvadrātiekavās [ ].
Lai atsauktos un izmantotu dimensiju, vienkārši ievietojat formulā tās nosaukumu kvadrātiekavās, piem. Klienti [Customers],Laiks [Time] vai Rādītāji [ Measures ] . Ja dimensijai ir tikai viena hierarhija, ta jūs varat ievietot galveno hierarhiju tieši tāpat kā dimensiju, piem. Klienti [Customers], vai Rādītāji [ Measures ].
Kad jūs importējat Laika ( Time ) dimensiju , tad automātiski tiks izveidota arī Galvenā hierarhija ( ar gadu, ceturkšniem, mēnešiem un dienu līmeņiem), kā arī Nedēļas hierarhija ( ar gadu, nedēļu un  dienu līmeņiem). Līdz ar to Laiks (Time ) definēs laika dimensiju, bet Laiks.Nedēļas ( Time.Weekly) definēs laika diemnsiju Nedēļas ( Weekly ) hierarhiju.
Kad jūs paplašinat un apskatat kādu dimensiju un visus tās hierarhijas rādītājus ( All hierarchy level members ), tad jūs redzēsiet nosaukumus visiem hierarhiju līmeņiem. Jūs varat atsaukties uz kādu konkrētu hierarhijas līmeni rakstot dimensija vai hierarhijas līmenis.līmeņa nosaukums ( dimension or hierarchy name.level name ). Piem. Klienti.Pilsēta   ( Customers.City) atsaucas uz Pilsētu (City) līmeni galvenajai hierarhijai Klienta ( Customer) dimensijā.   
Gadījumā ja izmantosiet Laika ( Time) dimensiju tad attiecīgi tie būs Laiks.Gads (Time.Year ), Laiks.Ceturksnis (Time.Quarter), Laiks.Mēnesis (Time.Month), Laiks.Diena (Time.Day) lai atsauktos uz galveno hierarhijas līmeni un Laiks.Nedēļas.Gads ( Time.Weekly.Year), Laiks.Nedēļas.Nedēļa (Time.Weekly.Week), Laiks.Nedēļas.Diena (Time.Weekly.Day), lai atsauktosuz Nedēļas hierarhijas līmeņiem.
Each dimension typically will have default All member which can be used to get totals of measures per this dimension. If Customers dimension has default All member named All Customers then you can reference it with Customers.All Customers. As default All member can be renamed it is safer to use Customers.DefaultMember to get the same result. In case of Time dimension there are two default All members for each hierarchy Katrai dimensijai parasti būs arī Visi rādītājs ( All member), kas var tikt izmantoti, lai iegūtu rādītāju summas dimensijā.  Ja Klientu (Customers ) dimensijai ir noklusētais Visi rādītājs ar nosaukumu Visi Klienti ( All Customers), tad Jūs varat atsaukties uz to rakstot Klienti.Visi Klienti( Customers.All Customers). Visi rāditāju ( All member ) ir iespējams pārdēvēt un ir drošāk izmantot  Klienti. Noklusētais rādītājs (Customers.DefaultMember), lai iegūtu to pašu rezultātu.  Laika ( Time) dimensijas gadījumā ir divi noklusētie All rādītāji katrai hierarhijai  - Time.DefaultMember and Time.Weekly.DefaultMember.
When you want to reference top level dimension members then you use dimension or hierarchy name.member name. E.g. Customers.USA will reference USA member from top level Country level. To reference detailed level dimension members* you need to specify full "hierarchy path" to this member, e.g. Customers.USA.CA to reference CA member in State Province level under USA parent member. Or Customers.USA.CA.San Francisco to reference city etc.
All measures are in top level of Measures dimension and you can reference them with e.g. Measures.Store Sales, Measures.Store Cost etc.

 

 

...